2/2  <

23. 12. 2012

Dětské kardiocentrum FN Motol

V úvalu 84
150 06, Praha 5

Navrhovatel:

Dana Hubálková

Odůvodnění:
Dětské kardiocentrum Fakultní nemocnice v Motole v Praze léčí děti s vrozenými vadami srdce z celé České republiky. Uplatňuje vstřícný přístup k rodinám nemocných dětí, funguje zde kontaktní sestra pro rodiče, která poskytuje psychosociální péči a podporu dětem s vrozenými vadami srdce a jejich rodičům.

23. 12. 2012

Best Western Aparthotel Šumava 2000

Náměstí 8
341 92, Kašperské Hory

Navrhovatel:

Mateřské centrum Mdevídek Sušice

Odůvodnění:
Hotel je ideální pro pobyty rodičů s dětmi - k dispozici dětské postýlky, jídelní židličky, přebalovací pulty, el. chůvičky, herna s hračkami, venku dětské hřiště a bazén, strava vhodná pro děti, na každém pokoji informace (dostupnost lékaře, tipy na výlety s dětmi, atrakce pro děti v okolí apod.), děti do 10 let pobyt zdarma. I zaměstnanecké podmínky jsou přátelské pro rodiče malých dětí. Svým zaměstnankyním umožňují upravit pracovní dobu s ohledem na své rodinné potřeby ( např. zkrácené úvazky).

23. 12. 2012

IKEA Česká republika

Skandinávská 1
155 00, Praha 5

Navrhovatel:

Mateřské centrum Brno Klokánek

Odůvodnění:
Společnost IKEA je příkladem vstřícného přístupu k rodinám s malými dětmi. V obchodních domech je k dispozici dětský hrací koutek, přebalovací pulty, dětské menu, mikrovlnná trouba na ohřev dětské stravy, možno použít dětské nádobí, dětské nákupní vozíky, v oddělení s dětským sortimentem si děti mohou vše vyzkoušet. Poskytují zkrácené úvazky rodičům s malými dětmi.Tam, kde je to možné, umožňují flexibilní pracovní dobu.V provozech, kde je nutná pevná pracovní doba, berou ohled na potřeby rodičů při plánování směn.Běžně zaměstnávají ženy po mateřské dovolené.