1/2  <>

23. 12. 2012

Accenture Services s.r.o.

Bucharova 8
15800, Praha 5

Navrhovatel:

Katrína Švandová

Odůvodnění:
Tato společnost nabízí práci na zkrácený či sdílený úvazek i možnost práce z domova. Zaměstnává matky po mateřské dovolené, je vstřícná k matkám s malými dětmi při plánování pracovní doby, která může být značně flexibilní, a poskytuje jim příspěvek na mateřskou školku. Mimo pracoviště podporuje všechny své zaměstnance. Mimo jiné třídí odpad a využívá recyklované materiály.

23. 12. 2012

Fokus Praha o.s.

Dolákova 24
18100, Praha 8

Navrhovatel:

Lenka Ságnerová, DiS.

Odůvodnění:
Fokus Praha nabízí svým zaměstnancům možnost práce na zkrácený úvazek, pokud to charakter konkrétní činnosti dovolí. Je možná i flexibilní pracovní doba, pokud to umožní práce s klientem. Toto sdružení zaměstnává ženy po MD, nabízí sdílené pracovní úvazky či možnost práce z domova. Samozřejmostí je pružné plánování pracovní doby spolu se zaměstnanci. Zaměstnanci mají možnost účastnit se rekondičních pobytů pro klienty. Ve Fokusu také třídí odpad.

23. 12. 2012

Hewlett-Packard, s.r.o.

Vyskočilova 1/1410
14000, Praha 4

Navrhovatel:

Síť MC

Odůvodnění:
Společnost nabízí možnost práce na zkrácený úvazek a flexibilní pracovní doba celofiremně dle platné firemní směrnice. Zaměstnává ženy po MD, před návratem do práce probíhá komunikace s managerem, který zjišťuje, kdy se pracovnice chtějí vrátit do práce. Příležitostně po souhlasu manažera mohou zaměstnanci pracovat z domova. Pracovní doba je plánována spolu se zaměstnanci. Pro ně jsou též připraveny kulturní a sportovní akce. Samozřejmostí je třídění odpadu a používání recyklovaného papíru k tisku.